Krok 1. Wypełnienie formularza: wybór wagi, miary, rodzaju przesyłki, kierunku transportu

Poprzez Nasz Serwis obsłużymy Państwa przesyłki drogą morską  tak w imporcie jak i eksporcie:

LCL/LCL – przesyłki drobnicowe (palety, beczki, skrzynie, kartony, pojazdy i inne)

FCL/FCL – ładunki pełno-kontenerowe we wszystkich typach i rozmiarach

Na stronie głównej paczkamorzem.pl należy wypełnić pola wyboru w formularzu (miejsca/portu załadunku, dostawy oraz: wagi, miary i opakowania jednostkowego ładunku: europaleta, paleta, beczka, skrzynia itp.) w zależności od planowanego transportu z POLSKI (Eksport) lub do POLSKI (Import). .

Krok 2. Szczegóły transportu i wstępna, szacunkowa wycena transportu dla przesyłki drobnicowej LCL/LCL

LCL/LCL

Po wpisaniu danych przesyłki: wagi, wielkości, rodzaju opakowania i miejsca załadunku/dostawy, które są niezbędne do organizacji transportu, otrzymujacie Państwo wstępny, szacunkowy koszt transportu drogą morską do/z wybranego portu. W tym kroku możecie też Państwo wybrać usługi dodatkowe jak np. odprawa celna i transport krajowy (Polska!).

FCL/FCL 

Uwaga! W wypadku wyboru transport pełno-kontenerowego zostaniecie Państwo „przeniesieni” do okna dialogowego z „krok 3”

Krok 3.

W tym miejscu wpiszecie Państwo dane, które pozwolą się naszemu pracownikowi skontaktować się z Państwem.

Krok 4. Kontakt z klientem, ustalenia dodatkowe oraz potwierdzenie zamówienia.

Po otrzymaniu mailem od Państwa zapytania z naszej strony / wstępnej, szacunkowej kalkulacji kosztów transportu/, nasz pracownik w godzinach pracy naszego biura to jest w dni robocze od 09.00 do 17.00, skontaktuje się z Państwem w celu: potwierdzenia przesłanych przez Państwa informacji oraz w celu uzupełnienia zlecenia o ewentualne dodatkowe ustalenia, wyjaśnienia dotyczące procesu realizacji zlecenia organizacji transportu.

Krok 5. Realizacja zlecenia

Po potwierdzeniu przez Państwa w/w ustaleń w formie zlecenia spedycyjnego nasi pracownicy przystąpią do realizacji usługi. Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia od armatora o przybyciu przesyłki do portu docelowego pracownik PaczkaMorzem.pl poinformuje Państwa niezwłocznie o tym fakcie (awizacja) i w zależności od wzajemnych ustaleń, jednak nie wcześniej niż po zapłaceniu przez Państwa kosztów realizacji usługi (patrz pkt. 6),

a. przystąpi do odprawy celnej i/lub dalszej realizacji transportu w kraju (Polska)

lub

b. lub wyda z magazynu lub Terminalu Kontenerowego przesyłkę wskazanemu i upoważnionemu przez Państwo podmiotowi (agencji celnej, przewoźnikowi, spedytorowi) lub upoważnionej osobie fizycznej.

Uwaga! Odbioru przesyłki może dokonać odbiorca lub upoważniony przez niego spedytor/przewoźnik/agent celny. Warunkiem niezbędnym do wydania przesyłki jest posiadanie tzw. zwolnienia w systemie armatora: Express Release lub oryginalne dokumenty Bill of Lading (konosament).

W terminalu docelowym istnieje obowiązek pokrycia kosztów manipulacyjnych. Z reguły koszty te pokrywane są przez odbiorcę przesyłki. W przypadku specyficznych warunków dostawy koszty te może opłacić nadawca.

Krok 6 – płatność za usługę

Faktura za całą usługę organizację transportu morskiego zostanie wystawiona w dniu dotarcia towaru do jednego z magazynów (LCL/LCL) lub Terminali Kontenerowych (FCL/FCL) w porcie dostawy.  Faktura będzie obejmowała wszystkie zamówione usługi, tj. transport morski oraz wybrane usługi dodatkowe: transport krajowy, odprawa celna, ubezpieczenie dodatkowe oraz inne, jeśli były wymagane np. fumigacja, przepakowanie na palety fumigowane, kontrola fito-sanitarna. Ostateczna kwota za transport zostanie wyliczona na podstawie zweryfikowanych w magazynie parametrów przesyłki (ilość, waga, miara).

Top
  • Aktualności

  • Oferta

    Specjalizujemy się w spedycji morskiej ładunków skonteneryzowanych. Długotrwała i owocna współpraca z największymi armatorami liniowymi ... więcej
  • O nas

    Jesteśmy firmą zajmującą się spedycją morską, drogową i kolejową oraz obsługą agencyjną statków w portach polskiego wybrzeża. Doświadczenie naszego zespołu i jego kompetencje gwarantują najwyższą jakość usług spedycyjnych ... więcej